Szukaj

Informacja o plasowaniu wyników wyszukiwania

Zalety stosowania naturalnych olejków do masażu i pielęgnacji ciała

Spis treści

Stosowanie naturalnych olejków do masażu i pielęgnacji ciała przynosi szereg korzyści — od poprawy kondycji skóry i jej nawilżenia, po uczucie odprężenia. Olejki pozyskiwane z różnorodnych roślin cechują się wysoką zawartością składników odżywczych, witamin i minerałów. Poznaj zalety stosowania naturalnych olejków w codziennej pielęgnacji ciała oraz do masażu.

Jakie są korzyści ze stosowania olejków do masażu i pielęgnacji skóry?

  • Nawilżenie i odżywienie skóry

Naturalne olejki mają silne właściwości nawilżające, dzięki czemu skutecznie zapobiegają wysuszeniu skóry. Po nałożeniu kosmetyku na twarz lub ciało, skóra staje się miękka i elastyczna. Dodatkowo olejki wspomagają odbudowę warstwy lipidowej skóry, co ma istotne znaczenie m.in. podczas mrozów oraz wilgotnych, deszczowych dni.

  • Regeneracja skóry

Naturalny skład oraz bogactwo minerałów i witamin pozytywnie wpływa na procesy odnowy naszej skóry. Stosowanie olejków wspomaga procesy regeneracyjne, co jest szczególnie ważne w przypadku podrażnionej, suchej lub zniszczonej skóry.

  • Ochrona przed starzeniem

Używanie naturalnych olejków do masażu i pielęgnacji ciała sprawia, że skóra wolniej się starzeje. To dzięki obecności substancji antyoksydacyjnych, które chronią organizm przed negatywnym działaniem wolnych rodników.

  • Właściwości terapeutyczne

Naturalne olejki zapewniają odpowiedni poślizg podczas masażu czy też auto masażu, ułatwiają przeprowadzenie zabiegu w sposób delikatny i relaksujący. Natomiast użyte do produkcji olejki eteryczne mają właściwości aromaterapeutyczne, oraz posiadają oczywiście bardzo przyjemny, naturalny zapach.

  • Ekologiczny skład

Olejki do masażu i pielęgnacji ciała od Purite to naturalny skład, co oznacza, że są przyjazne dla środowiska. Kosmetyki nie zawierają sztucznych barwników, ulepszaczy czy szkodliwych dodatków, które mogłyby podrażniać skórę.

Jak wybrać najlepsze olejki do masażu i pielęgnacji skóry?

W wyborze odpowiednich olejków do masażu i pielęgnacji skóry pomoże Ci kilka wskazówek:

  • typ skóry i jej potrzeby — w przypadku skóry suchej idealne okażą się olejki bogate w nawilżające składniki, takie jak olejek arganowy lub jojoba, które znajdziesz w składzie oleju do masażu SHANTI . Natomiast skóra tłusta lepiej zareaguje na lżejsze olejki, np. z pestek winogron;
  • naturalny skład — naturalne olejki są lepiej tolerowane przez skórę oraz zmniejszają ryzyko powstania podrażnień. Olejki do masażu i pielęgnacji ciała Purite nadają się praktycznie do każdego typu skóry, polecane są także dla osób z alergiami;
  • olejki o różnych właściwościach — niektóre produkty działają kojąco, inne regenerująco lub odprężająco. Przykładowo, olejek rozmarynowy zawarty w oleju do masażu PRANA jest znany ze swoich właściwości relaksujących, wzmacnia system odpornościowy oraz ułatwia zasypianie;
  • metoda ekstrakcji oleju — sposób pozyskania olejku ma wpływ na jego jakość. Tłoczenie na zimno jest najlepszą metodą produkcji olejków, ponieważ pozwala zachować najwięcej składników odżywczych. W przypadku tłoczenia pod wpływem temperatury, oleje mogą stracić większość minerałów i witamin.

Podsumowanie

Stosowanie naturalnych olejków uprzyjemni codzienną pielęgnację ciała oraz przeprowadzenie odprężającego masażu. Kosmetyki pozbawione parabenów i sztucznych barwników świetnie odżywiają i nawilżają skórę, wspomagają jej regenerację. Przyjemne zapachy olejków od Purite wynikają z ich naturalnego składu i sprawiają, że nakładanie ich na ciało staje się odprężającym rytuałem. Olejki do masażu Purite, można także stosować po każdej kąpieli czy prysznicu jako bardzo nawilżający balsam do ciała.

Purite

Zespół Purite
Zespół Purite

Marka Purite powstała na wiosnę 2014 roku. Genezą powstania wszystkich kosmetyków Purite jest eliminacja szkodliwych substancji. W przekonaniu twórców marki, nie ma uzasadnienia – pielęgnacyjnego czy terapeutycznego – do stosowania w kosmetykach innych substancji niż te pochodzenia naturalnego.

Szukaj
Szukaj