Faq

Mydła Purite wytwarzane sa ręcznie z naturalnych nierafinowanych tłuszczów roślinnych. Poprzez dodanie ługu sodowego w ilości mniejszej niż w produktach komercyjnych, co za tym idzie mniejszej niż była by potrzebna do zmydlenia wszystkich uzytych tłuszczów, otrzymujemy mydło nieco bardziej miękkie niż mydło przemysłowe, ale z pewnością dużo bardziej bogate w wolne tłuszcze. Ponieważ w ostatnim etapie zmydlania dodaje się te najbardziej cenne oleje (np. arganowy, jojoba, rycynowy itp.) to właśnie one naturalnie natłuszczają i nawilżają naszą skórę.
Mydła PURITE – NIE zawierają żadnych sztucznych barwników, konserwantów, emulgatorów i innych substancji szkodliwych dla ludzkiej skóry i środowiska.

Mydła Purite nie zużywają się szybciej niż mydła przemysłowe z zachowaniem jedynie przemyślanego sposobu ich przechowywania podczas użytkowania. Tu najprościej – konieczna jest mydelniczka z dobrym odpływem wody. Jak każde mydło nie powinny być przechowywane w miejscach narażonych na ciągły dostęp wody.

Tłuszcze roślinne wykorzystywane do wytwarzania mydeł Purite pochodzą z ekologicznych upraw na całym świecie. Są to tłuszcze naturalne, nierafinowane, pozyskiwane zgodnie z zasadami dobrego handlu (Fair Trade Principles)
Zioła i kwiaty – z zaprzyjaźnionej ekologicznej farmy.
Woda – biozgodna, biologicznie i chemicznie superczysta – z sytemu uzdatniania wody, wyposażonego w szereg filtrów i system podwójnej odróconej osmozy.
Staramy się także wykorzystywać surowce rodzimego pochodzenia – zastosowanie oleju rzepakowego pozwoliło na uzyskanie w mydłach Purite gęstej, kremowej piany.

PURITE bazuje na sprawdzonych od lat recepturach – jedynie ulepszając je i wzbogacając ich skład. Od wielu lat jakość naszych wyrobów sprawdzamy na szerokim gronie osób, które w sposób rzetelny i rzeczowy oceniają nasze produkty, wskazując ich mocne i słabe strony. Jedynie produkt, który uzyska pozytywną ocenę wszystkich osób biorących udział w badaniu trafiają do naszego odbiorcy.

Produkty PURITE są prawdopodobnie najlepsze na rynku mydeł luksusowych, gdyż od lat produkowane są:
– w oparciu o wiedzę i pod kontrolą lekarza z wieloletnia praktyką – safety assesora,
– proces pozyskiwania wszystkich surowców odbywa się z poszanowaniem dla ekosystemów oraz ludzi którzy je dla nas pozyskują,
– zachowana jest szczególna dbałość o każdy szczegół zarówno bezpieczeństwa jak i estetyki w procesie wytwarzania wyrobów Purite,
– produkty Purite powstają z niezmienną od lat pasją i zaangażowaniem.
– wszystkie surowce i opakowania są biodegradowalne lub podlegają recyklingowi.