Szukaj

Informacja o plasowaniu wyników wyszukiwania

Trendy kosmetyczne 2023

Spis treści

Aby jak najdłużej cieszyć się zdrową, młodą i promienną skórą, należy o nią odpowiednio zadbać i poświęcić jej trochę czasu.. Rok 2023 to czas dużych zmian w sposobie pielęgnacji cery. Codzienny rytuał oczyszczania, tonizowania i nawilżania naskórka powinien odbywać się przy użyciu dobrej jakości, naturalnych kosmetyków, które zapewnią satysfakcjonujące efekty. Jakie są trendy kosmetyczne na 2023 rok? Na jakie produkty kosmetyczne się zdecydować? Zapraszamy do lektury!

Trendy kosmetyczne 2023 – naturalne kosmetyki

Jednym z głównych trendów kosmetycznych w 2023 roku jest zrównoważona pielęgnacja. Oznacza to wybór kosmetyków do twarzy i ciała o bezpiecznym składzie, stworzonych na bazie składników roślinnych (olejów, olejków, ekstraktów, hydrolatów, masła Shea itd.), pozyskiwanych ze sprawdzonych źródeł i ekologicznych upraw. Najlepsze będą produkty do pielęgnacji skóry przyjazne dla środowiska, w biodegradowalnych opakowaniach, o terapuetycznym działaniu, dzięki którym poprawi się kondycja i wygląd cery.

Trendy kosmetyczne 2023 – minimalizm

W 2023 roku warto postawić na kosmetyczny minimalizm. Nieważna jest ilość stosowanych produktów do makijażu i pielęgnacji skóry, tylko ich jakość. Należy zatem unikać używania kosmetyków, które nie są niezbędne, na przykład kolejnych kwasów czy serum. Zrównoważone spojrzenie na kosmetyczny konsumpcjonizm wiąże się również z wykorzystywaniem produktów wielorazowego użytku w codziennej pielęgnacji, jak na przykład myjka czy rękawica do mycia twarzy. Ważne jest również eliminowanie jednorazowych materiałów poprzez szukanie rozwiązań bardziej ekologicznych, typu toniki z atomizerem, które pozwalają wyeliminować waciki.

Trendy kosmetyczne 2023 – ochrona przed UV i światłem niebieskim

Bardzo ważnym trendem kosmetycznym w 2023 roku jest odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna. Aby zadbać o skórę w słoneczne dni (przede wszystkim w sezonie wiosennym i letnim), należy stosować krem z filtrem SPF. Warto zdecydować się również na zakup produktu kosmetycznego, który ochroni skórę przed niekorzystnym działaniem niebieskiego światła emitowanego przez urządzenia elektroniczne – tablety, smartfony, monitory itd. Długotrwała i częsta ekspozycja na światło niebieskie może przyspieszać proces starzenia (zmarszczki, sucha, matowa cera) w wyniku zachodzących w skórze zmian oksydacyjnych.

Przypominamy, że najbardziej bezpieczne filtry przeciwsłoneczne to filtry mineralne. Są one uznawane za bezpieczniejsze od filtrów chemicznych, działają od razu po aplikacji na skórę, nie przenikają w głąb skóry i nie powodują podrażnień i reakcji alergicznych.

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry marki Purite

Aby spowolnić proces starzenia oraz przywrócić skórze zdrowy, piękny wygląd, warto postawić na kosmetyki naturalne Purite. Polecamy między innymi:

  • Naturalne kremy do twarzy Purite o bogatym składzie, które odżywiają i nawilżają. Produkty przeznaczone są do różnych typów skóry, na przykład normalnej, problematycznej, dojrzałej. Face Mousse to idealny wybór na dzień, delikatnie koi, reguluje wydzielanie sebum, działa przeciwzmarszczkowo. Krem przeciwtrądzikowy o ziołowej formule przeciwdziała niedoskonałościom. Krem odżywczo-regenerujący wspomaga odnowę naskórka oraz przywraca skórze równowagę.
  • Tonik do twarzy ujędrniająco-łagodzący, do cery naczynkowej i trądzikowej – produkty poprawiają stan skóry, działają kojąco, doskonale przygotowują cerę do dalszych etapów pielęgnacji. Każdy Tonik marki Purite jest wyposażony w atomizer, przez co aplikacja jest prosta i nie wymaga używania wacików, w związku z czym stosowanie tego produktu jest czystsze dla środowiska, a wydajność opakowania jest zdecydowanie większa.
  • Kosmetyki oczyszczające, takie jak scrub do twarzy lub olejek do twarzy – to innowacyjne produkty, które nie tylko oczyszczają skórę z martwych komórek, nadmiaru sebum i zanieczyszczeń, lecz także ją pielęgnują.
  • Mydło naturalne – to produkt o właściwościach antybakteryjnych, który doskonale oczyszcza i nawilża skórę. Mydła naturalne przeznaczone są do pielęgnacji skóry młodej, dojrzałej, trądzikowej, naczynkowej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień itd.

Podsumowując, w 2023 roku warto postawić na kosmetyki naturalne oraz unikać kupowania zbędnych produktów i narzędzi do pielęgnacji twarzy. Doskonałym wyborem będą naturalne kosmetyki Purite. To połączenie dobroczynnych właściwości składników roślinnych i mineralnych z nowoczesną, czystą technologią produkcji. Produkty skutecznie zwalczają konkretne problemy skórne, poprawiając stan cery, jej kondycję oraz wygląd. Marka Purite dba o środowisko naturalne, poprzez eliminowanie zbędnych opakowań, minimalizując zużycie plastiku, a także zachęca Klientów do recyklingu, poprzez specjalny program rabatowy dla osób, które zwrócą szklane opakowania.

Purite

Zespół Purite
Zespół Purite

Marka Purite powstała na wiosnę 2014 roku. Genezą powstania wszystkich kosmetyków Purite jest eliminacja szkodliwych substancji. W przekonaniu twórców marki, nie ma uzasadnienia – pielęgnacyjnego czy terapeutycznego – do stosowania w kosmetykach innych substancji niż te pochodzenia naturalnego.

Szukaj
Szukaj