Szukaj

Informacja o plasowaniu wyników wyszukiwania

Jakie kosmetyki stosować do cery naczynkowej?

Spis treści

Mnóstwo osób w różnym wieku boryka się z problemem rozszerzonych naczynek na twarzy. Pielęgnacja cery naczynkowej nie należy do najłatwiejszych. Dlaczego? Ponieważ skóra z rumieniem jest wrażliwa, cienka, delikatna, podatna na podrażnienia oraz działanie czynników zewnętrznych. Czym charakteryzuje się cera naczynkowa? Jakie kosmetyki do skóry naczynkowej stosować w codziennej pielęgnacji?

Skóra naczynkowa – charakterystyka

Cera naczynkowa (inaczej naczyniowa) to typ skóry, który charakteryzuje się miejscowym zaczerwienieniem (tzw. rumień), pojedynczymi zmianami zapalnymi oraz widocznymi popękanymi naczyniami krwionośnymi (sieć teleangiektazji).

Naczynia włosowate rozszerzają się i zwężają, regulując przepływ krwi. W przypadku skóry naczyniowej mechanizm ten ulega zaburzeniu. Na skutek przesadzonej reakcji na impulsy, naczynka coraz częściej kurczą się i rozkurczają, a w konsekwencji trwale się rozszerzają. Z czasem stają się kruche i popękane. Zaczerwienienia na twarzy występują najczęściej na policzkach, brodzie i nosie. Rozszerzone naczynka to problem, który może pojawić się na każdym typie skóry, na przykład mieszanej, suchej, tłustej.

Główne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, które mają bezpośredni wpływ na powstawanie podskórnych pajączków to:

 • promieniowanie słoneczne,
 • wahania temperatury,
 • wysiłek fizyczny,
 • sauna,
 • solarium,
 • przyjmowanie niektórych leków,
 • odmrożenia,
 • stosowanie kosmetyków z alkoholem i kwasami owocowymi,
 • wiatr,
 • długie, gorące kąpiele,
 • używki,
 • ostre pokarmy,
 • nadmierny stres,
 • zaburzenia hormonalne,
 • problemy z układem krążenia, naczyniowym,
 • ciąża,
 • menstruacja,
 • uwarunkowania genetyczne.

Kosmetyki do cery naczynkowej

W związku z tym, że skóra zaczerwieniona, z rozszerzonymi naczynkami jest wrażliwa, w codziennej pielęgnacji należy stosować wyłącznie łagodne kosmetyki do cery naczynkowej. Najlepszym wyborem będą produkty naturalne, na bazie składników roślinnych, które nie podrażniają i zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii.

Tonik do twarzy Purite

Tonik do skóry naczynkowej to delikatny kosmetyk o neutralnym pH, który łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia, odświeża skórę, uszczelnia naczynia włosowate, lekko nawilża oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Produkt przeznaczony jest nie tylko do skóry naczynkowej, lecz także do cery skłonnej do podrażnień, łuszczącej się, przesuszonej, cienkiej.

Serum do twarzy Purite

Serum do twarzy to doskonały kosmetyk do cery naczynkowej. Produkt na bazie naturalnych ekstraktów roślinnych i olejów przynosi natychmiastową ulgę skórze naczynkowej. Łagodzi stany zapalne, nawilża, uszczelnia naczynia włosowate, poprawia ich elastyczność oraz zwiększa ich odporność na pękanie. Ponadto serum do skóry naczynkowej regeneruje naskórek, działo odżywczo i przeciwzapalnie.

Krem do twarzy Purite

Krem do skóry naczynkowej marki Purite to produkt o lekkiej formule, przeznaczony do stosowania na dzień i pod makijaż. Kosmetyk do cery naczynkowej delikatnie nawilża, niweluje zaczerwienienia i podrażnienia, a także odświeża, wzmacnia i wygładza skórę. Dzięki zawartości licznych substancji czynnych, naturalny krem do twarzy Purite poprawia ogólny stan i kondycję skóry naczynkowej, przyspiesza gojenie się drobnych uszkodzeń i wyprysków oraz łagodzi pieczenie i swędzenie skóry.

Oleum do twarzy Purite

Oleum do skóry naczynkowej to produkt na bazie olejów roślinnych, olejków eterycznych, ziół i witamin, który pielęgnuje i chroni naskórek przed czynnikami zewnętrznymi (wiatr, mróz, zanieczyszczenie środowiska). Dodatkowo produkt łagodzi pieczenie, niweluje uczucie ściągnięcia skóry, redukuje zaczerwienienie, działa przeciwzapalnie.

Podsumowując, aby zniwelować rumień i podskórne pajączki, warto stosować naturalne kosmetyki do skóry naczynkowej. Źle dobrane produkty mogą dodatkowo podrażniać cerę, zaognić rumień, a także wywoływać niepożądane reakcje skórne. Doskonałym wyborem będą kosmetyki do cery naczynkowej marki Purite, takie jak tonik, serum, krem czy oleum.

Produkty powiązane

Purite

Zespół Purite
Zespół Purite

Marka Purite powstała na wiosnę 2014 roku. Genezą powstania wszystkich kosmetyków Purite jest eliminacja szkodliwych substancji. W przekonaniu twórców marki, nie ma uzasadnienia – pielęgnacyjnego czy terapeutycznego – do stosowania w kosmetykach innych substancji niż te pochodzenia naturalnego.

Szukaj
Szukaj